Szlachetne zdrowie…- warsztat dla osób przeżywających utratę zdrowia

Dla kogo?

Warsztat skierowany do osób dorosłych zainteresowanych poprawą swojego zdrowia i samopoczucia, dla osób cierpiących z powodu dolegliwości i schorzeń, z powodu których czują się ograniczone w życiu.
Rzadko zastanawiamy się, czym jest zdrowie, kiedy nic nam nie dolega, nie boli, nie ogranicza w codziennym funkcjonowaniu. Zdrowie to jednak nie tylko brak choroby. Można je ujmować obiektywnie, np. za pomocą badań medycznych, ale również subiektywnie, w odniesieniu do poczucia bycia chorym. Są zatem osoby, które mimo swojej niepełnej sprawności, nieprawidłowych wyników różnych badań, doświadczając dolegliwości i ograniczeń, czują się dobrze i funkcjonują, jakby choroba ich nie dotyczyła. Z drugiej zaś strony, są osoby, które mimo braku oznak choroby nie czują się w pełni zdrowe i przeżywają w związku z tym szereg nieprzyjemnych emocji, a nawet wpływa to na ich funkcjonowanie w rolach społecznych i zawodowych.
Choroba i poczucie choroby mogą wpływać na różne sfery naszego życia. Dotyczy to także bycia w relacji z osobą, która jej doświadcza. Zdarza się, że budzi nie tylko współczucie, chęć pomocy, ale i bezradność, wstyd, złość.
Jak wzmacniać zdrowie i jak radzić sobie, kiedy nasze ciało mówi „nie”? Jak stres wpływa na nasze zdrowie i czy możemy ten wpływ ograniczyć? Jak może pomóc psycholog/psychoterapeuta?

Celem warsztatu będzie:

Poznanie wzajemnych zależności między psychiką a ciałem,
Rozpoznanie zmian funkcjonowania ciała i psychiki w stresie,
Nauczenie się wspierania zdrowia za pomocą technik psychologicznych.

 

Prowadząca: Dr n. hum. Monika Dragunajtys-Sudoł

 

 

Dr n. hum. Monika Dragunajtys-Sudoł – psycholożka, psychoterapeutka poznawczo – behawioralna (certyfikat PTTPB nr 310), specjalistka psycholożka kliniczna.
Doświadczenie zdobywała pracując głównie z osobami dorosłymi zarówno zdrowymi (psychoprofilaktyka), jak i chorymi somatycznie m.in. w Sanatorium i Szpitalu Uzdrowiskowym w Gołdapi (rehabilitacja chorób kardiologicznych, ortopedycznych, psychosomatycznych) oraz z zaburzeniami psychicznymi m.in. w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Oddziałach Dziennych Leczenia Zaburzeń Nerwicowych (Szpitala Wolskiego, SPZOZ Warszawa Wola – Śródmieście) i Oddziale Psychogeriatrycznym, jak również w Oddziale Ogólnopsychiatrycznym z Pododdziałem Psychosomatycznym Szpitala Wolskiego; od 2012 roku pracuje również z dziećmi i młodzieżą w Zakładzie Psychologii Zdrowia Centrum Zdrowia Dziecka.

 

 

Informacje szczegółowe

Termin: 4-5.11.2023

Zajęcia odbywają się w godzinach: 9.30-16.00

Liczebność grupy: 4-15 osób

Koszt: 620 zł

 

Kontakt:

tel. 664 655 900
e-mail: [email protected]